JAUNUMI 

 Saistoša informācija - Amatas pagasta senioru biedrības "Dzīvesprieks" un Melānijas Vanagas muzeja realizētā projekta "Amatas mājvietu stāsti" materiāli ik dienas lasāmi, skatāmi un arī papildināmi, varbūt pat labojami  Ģikšu bibliotēkā. 

Bibliotekāre ir Dace Lāce 

 LNB ir pabeigusi triju M.Vanagas rokraksta grāmatu "Mūži un Mirkļi" digitalizāciju 

Lasiet tūlīt!

  Mūži un Mirkļi : 1.daļa : Aizlaiku dziļumā -  Spiediet šeit

Mūži un Mirkļi : 2.daļa : Leģendas. Jēkaba cilts. Mārcis aizbēgSpiediet šeit 

Mūži un Mirkļi : 3.daļa : Rubju cilts. Brenča bērni. Līņu ŠleijasSpiediet šeit


28.oktobrī  Amatas kultūras centrā Ģikšos notika pasākums, veltīts gan LNB digitalizētajām M.Vanagas grāmatām, gan P.F. Bērenta grāmatai "Āraišu baznīca un draudze savu 700 gadu laikā" 

 Vēsturnieka Edgara Žīgura prezentācija ievietota sadaļas "Amatas upes baseina izpēte turpinās" apakšsadaļā - Āraišu baznīca un draudze savu 700 gadu laikā


Jaunākais muzeja darbībā 

M.Vanagas muzejs veicis saskaņošanas darbu starp M.Vanagas tuviniekiem un LNB par M.Vanagas  rokrakstu grāmatu sērijas "Mūži un Mirkļi" digitalizācijas uzsākšanu LNB. 

Vēsturnieks Edgars Žīgurs turpina strādāt pie vēsturnieka, Āraišu draudzes mācītāja P.F.Bērenta 1927.gadā izdotās grāmatas "Āraišu baznīca un draudze 700 gadu gaitā". Tas ir darbs pie P.F. Bērenta grāmatas mūsdienīgas versijas izstrādes. 

Piezīme - rokrakstu grāmatu "Mūži un Mirkļi"(vairāk nekā 100grāmatu) mantinieki ir M.Vanagas tuvinieki. Bet ir nolemts atļaut uzsākt šo grāmatu digitalizācijas procesu, tādējādi tās kļūs pieejamas  arī visiem interesentiem.   

Šis nu ir lielākais jaunums - LNB Digitalizācijas nodaļa sadarbībā ar M.Vanagas tuviniekiem, M.Vanagas muzeju un Cēsu novada pašvaldību ir digitalizējusi pirmās trīs M.Vanagas rokraksta grāmatu  sērijas"Mūži un Mirkļi" grāmatas.  Grāmatas jau ir lasāmas LNB Digitālajā bibliotēkā. 

Vairāk informācijas un jau iespēja lasīt (saites)  arī sadaļas "Ko var paveikt viens cilvēks" apakšsadaļā - Mūži un Mirkļi 

                                                                                                                                                                  

Melānijas Vanagas muzejam veltīta sadaļa izveidota arī interneta vietnē www.historia.lv       Spiediet šeit

Informāciju vietnē apkopojuši, apstrādājuši, ievietojuši mg.hist.Edgars Žīgurs un vēsturnieks,www. historia.lv redaktors Valters Grīviņš 

Ļoti daudz saistošas informācijas par Amatas un Drabešu pagasta vēsturi - muižas, mājas, baznīca utt..